חיזוק מבנים

כיום תוכלו למצוא מגוון חברות העוסקות בהתחדשות עירונית אשר כוללת חיזוק מבנים, או בשמה הנפוץ יותר, תמ"א 38. מדובר בתכנית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה אשר התקבלה בממשלה וקובעת כי יש לחזק את המבנים הישנים על מנת להתכונן למצב של רעידת אדמה. בניינים אשר יסודותיהם אינם חזקים מספיק עשויים לקרוס אפילו במידה ויהיה מדובר ברעידת אדמה קלה. פרויקט זה דואג לא רק לביטחון הדיירים אלא טומן בחובו יתרונות רבים כמו העלאת ערך הדירה, הוספת חניה, ממ"ד, מעלית ועוד. לפי הערכת שמאים, כל בניין בו מתבצע פרויקט תמ"א 38 – מחיר הדירות בו עולה בכ-30%.

חיזוק מבנים ותמ"א 38

כיצד מתבצע פרויקט תמ"א 38 ?

  • ייעוץ – מתקיימת בחינה ראשונית של המבנה, סיור במבנה הכולל היכרות עם בעלי הדירות, רצונותיהם וצרכיהם.
  • בדיקה – ביצוע בדיקות בתחומי ההנדסה, המשפט, הכלכלה ותוכניות הבניה הרלוונטיות למקום. בשלב זה יתקבלו הצעות מחיר, יבנה לוח זמנים ותיבחר נציגות מטעם דיירי הבניין.
  • התוכנית הסופית – השלב בו נחתם הסכם התקשרות בין הקבלן המבצע לנציגות הדיירים, מוצגות תוכניות בניה סופיות, מתבצעת הגשת התוכנית לוועדות השונות ומתחיל הליך קידום הפרויקט ברשויות השונות לצורך קבלת היתרים.
  • ביצוע – לאחר קבלת היתרי הבניה ימונה מפקח לעבודות אשר יוציא לפועל את הליך חיזוק המבנה ופיתוח הסביבה.

מרום אדריכלים – ייעוץ אדריכלי לתמ"א 38

ייזום פרויקט תמ"א 38 הוא רק השלב הראשון בדרך להצלחת הפרויקט. על מנת לעבור את הפרויקט בשלום מומלץ לפנות בהקדם למשרד אדריכלים מוביל דוגמת מרום אדריכלים אשר יבצע עבורכם את עבודת התכנון והניהול של הפרויקט. המשרד מתמחה במתן ייעוץ מקצועי המגובה בניסיון ומוניטין רב. מאחורינו פרויקטים אדריכליים ועיצוביים רבים הן בדירות חדשות מקבלן, הן בדירות ישנות הדורשות שיפוץ והן בעסקים ואזורי מסחר.

כל פרויקט שאנו מבצעים מתחשב בפרמטרים שונים כמו צרכי ורצונות הלקוח, מגבלות הפרויקט, מיצוי מקסימלי של השימוש בתשומות הפרויקט, תנאי הסביבה הנוגעים לאור וכיווני אוויר, מיקום הפרויקט ואופי האזור, הפונקציונליות הנדרשת מכל חלל ועוד. אנו מתמחים בהגשת תוכניות בניה לעירייה, קבלת היתרים לחריגות בניה, תכנון וליווי פרויקטי בניה כולל תמ"א 38 ועוד.