פינוי בינוי

על מנת להתמודד עם הימצאותם של בניינים ישנים בישראל אשר אינם עמידים לרעידות אדמה, החליטה הממשלה על תחילת פרויקט חיזוק מבנים בשם תמ"א 38. פרויקט פינוי בינוי הינו הרחבה של פרויקט זה, כאשר אזור פינוי בינוי מוגדר כאזור או שכונה בה יש לבצע בניה מחדש של כל הבניינים באזור. 

בעוד תמ"א 38 עוסקת בעיקר בחיזוק המבנה הקיים יחד עם תוספות בניה דוגמת ממ"ד, מרפסת או מעלית – הרי שבפינוי בינוי מתבצע הרס מוחלט של הבניין ובניה חדשה מן היסוד. הדבר נועד בעיקר עבור אזורים נחשלים ושכונות בעלות אוכלוסייה מוחלשת אשר זקוקות לשינוי מקיף של התשתיות וחזות השכונה.

פיקוח על פרויקט פינוי בינוי

לאחר שמשרד הבינוי הכריז על שטח מסוים כמתחם פינוי בינוי רשאים הקבלנים להציע את שירותיהם לבעלי הבתים באזור. לאחר שהושגה הסכמה על הקבלן המבצע הוא יחל לגבש תוכניות בניה, ולאחר אישורן מול הרשויות השונות ומול נציגי הדיירים יחלו עבודות הבניה. טרם החתימה על החוזה מומלץ להקפיד כי בחוזה יופיעו :

  • זכאות לדירה חדשה או פתרון דיור חלופי בזמן העבודות, כולל מימון שכר הדירה עד לאכלוס הדירה.
  • מימון הובלת התכולה
  • השתתפות בשכר טרחה של בעלי מקצוע כמו עורכי דין ומפקחי בניה
  • קיום מספר חלופות באשר לתמורה בתום הפרויקט
  • ערבויות בנקאיות ובטחונות של הקבלן המבצע
  • ועוד

טרם תחילת הבניה מומלץ למנות מטעמכם אדם שמפקח על ביצוע העבודות. "מרום אדריכלים" ישמחו להיות שם בשבילכם על מנת לוודא כי הקבלן יעמוד בחוזה הנחתם.

מרום אדריכלים – בונים בראש שקט

אם הנכם מעורבים בפרויקט פינוי בינוי ללא ליווי מקצועי אשר נמצא לצדכם – אתם וודאי לא ישנים בלילה בשקט. דברים רבים עשויים להשתבש במהלך הדרך והעובדה כי הקבלן המבצע מעוניין במקסום הרווח שלו עשויה לבוא על חשבונכם. על מנת לוודא כי הנכם זוכים למלוא הזכויות שלכם תוכלו לפנות אל מרום אדריכלים המתמחים בפיקוח על פרויקטי הבניה השונים, כולל פרויקטי תמ"א 38 ופינוי בינוי.

למשרד 2 מחלקות הכוללות את מחלקת האדריכלות ואת מחלקת ניהול הפרויקטים אשר נותנת מעטפת מקצועית לכל יזם המעוניין בחברה אדריכלית מיומנת אשר תנהל עבורו את פרויקט הבניה.