תהליך קבלת היתר בניה בירושלים

מעוניינים להרחיב או לבצע עבודות שיפוץ במבנה בו אתם גרים? היתר בניה בירושלים הוא הפתרון עבורכם: החל ממילוי הטפסים הנדרשים והגשתם בזמן, ועד עמידה בתנאים השונים הנדרשים לשם השגת האישורים – חשוב לעקוב אחר כל שלב בתהליך חשוב זה, כך שהבניה עצמה תתבצע בהתאם לחוק.

תהליך קבלת היתר בניה בירושלים

בהתאם לחוק שנחקק בשנת 1965, יש להגיש בקשה להיתר בניה עבור כל שינוי חיצוני בבניין. מה שינוי חיצוני כולל? החל מהריסתו של בניין או בניה של אחד חדש, פעולות קונסטרוקציה ושינוי בצנרת, לצד תוספת בניה – בין אם מדובר בממ"ד, מרפסת או חניה ועד סלילתה של דרך חדשה.

 

תהליך הגשת הבקשה להיתרי בניה כוללים את השלבים הבאים:

  • יכולת הוכחת הבעלות על הקרקע
  • הגשת התכנית לבקשת היתר לוועדה המקומית לתכנון ובניה. על תכנית זו לכלול באופן מפורט את תוספת הבניה או את תכנית הבניין שברצונכם להקים על גבי תשריט. במקביל לכך, תשריט זה צריך לכלול את חתימותיהם של השכנים שהעניקו את הסכמתם לבניה, כמו גם את החתימות של המהנדס ושל האדריכל.

 

במקביל לכך, יש לקחת בחשבון כי זמן ההמתנה איננו קבוע, כאשר במקרים מסוימים הוא יכול לקחת זמן רב. במילים אחרות, משום שהוועדה המקומית לתכנון ולבניה סוקרת הגשות להיתרים אלו באריכות ובקפדנות רבה, במקרים רבים יהיה צורך להמתין אף שנה שלמה לצורך קבלת היתר הבניה. עם זאת, אין ספק שחלק מההיבטים השונים שיכולים להקל על תהליך זה הינו הכנת הבקשה כראוי – ובהתאם לתקנות השונות. יש לציין שאת הבקשות יש להגיש באופן מקוון – פלטפורמה יעילה ונוחה למדי.

 

משום שתהליך הגשת הבקשה הינו תהליך מורכב, חשוב לא להתמודד עמו לבד, אלא לפנות לחברה אמינה ומקצועית שתלווה אתכם לאורכו של תהליך הגשת הבקשה – ועד לקבלת האישור.

 

לבנות את בית החלומות

בין אם אתם מתכננים להתחיל בפרויקט תמ"א 38 או פינוי ובינוי, עליכם ראשית, לקבל היתר לביצוע עבודות בניה אלו – ורבות אחרות. לשם כך, יש לפנות לחברת מרום אדריכלים: אנו מתמחים בתכנון אדריכלי, כמו גם בעלי ניסיון רב בניהול פרויקטים. בהתאם לכך, נשמח לייעץ ולהעביר את הידע הרב שצברנו בתחום קבלת היתרי בניה.