תמ"א 38 בירושלים

במידה ובניינכם מעורב בפרויקט תמ"א 38 בירושלים יתכן והרגשות שלכם בנוגע לנושא זה חלוקים. מצד אחד הפרויקט מציע מספר יתרונות משמעותיים כמו חיזוק המבנה מפני רעידת אדמה, הוספת מעלית וחניה לבניין, בניית תוספי בניה לדירות הקיימות והעלאת ערכן של הדירות.

מצד שני מדובר בתהליך בניה לא קצר במהלכו נפגמת איכות החיים של הדיירים ותוצאותיו לעיתים אינן ברורות. במקרים מסוימים יתכן והקבלן יפשוט את הרגל במהלך העבודות או שאיכות הביצוע תהיה ירודה ותוביל למאבקים משפטיים מול הקבלן. במקרים אחרים יתכן מצב בו דיירי הבית לא קיבלו את מלוא זכויותיהם כפי שסוכמו בחוזה הנחתם טרם תחילת העבודות.

פיקוח על פרויקט תמ"א 38 בירושלים

מובן כי הקבלן המבצע, כמו כל בעל עסק, מנסה הרוויח את מרבית הסכום שהוא יכול בכל עסקה. קבלנים מסוימים ינסו להגדיל רווח זה על חשבון דיירי הדירות התמימים שאינם מודעים למלוא זכויותיהם או שאינם מסוגלים לבדוק לעומק את איכות העבודות שבוצעו.

על מנת להימנע ממצב זה ניתן למנות אדריכל אשר יכין תוכנית בניה איכותית וגם יפקח על הפרויקט מטעם הדיירים. במקרה בו הקבלן מביא מפקח מטעמו יתכן ולא יהיה מדובר באדם אובייקטיבי, אך ברגע שהדיירים מביאים מפקח מטעמם הם יכולים להיות בטוחים כי הוא ידאג לאינטרסים שלהם לכל אורך הדרך.

בנוסף לליווי הפרויקט, צוות האדריכלים של "מרום אדריכלים" ישמח לבצע עבורכם גם את עבודת התכנון והעיצוב של הבית.

מתיחת פנים לבית

תמ"א 38 הוא רק אחד מהמצבים בהם הבית עובר מתיחת פנים. במקרים אחרים תרצו לבצע שיפוץ חלקי או כללי, להוסיף נישות חדשות או לשנות את הפונקציונליות של חלל מסוים. מרום אדריכלים מתמחים בתכנון קפדני של החללים הפנימיים בהתאם לרצון הלקוח ולמגבלות הקיימות כמו תקציב, מקום וזמן.

במידה והנכם היזמים של הפרויקט אנו נשמח להעניק לכם שירות ניהול פרויקט מקצועי ומיומן אשר ימצה באופן מקסימלי את משאבי הזמן, הכסף והתכולה המוגדרים בפרויקט.

כמו כן אנו מתמחים בביצוע שינוי תב"ע, השגת אישורים להרחבות בניה, פרויקטי פינוי בינוי וניצול מקסימלי של השטח הקיים בעת התכנון האדריכלי. פנו אלינו כעת ונשמח לעמוד לשירותכם.