תמ"א 38 ירושלים: מידע חשוב

תכנית המתאר הארצית לצורך חיזוקם של מבני מפני רעידות אדמה, תכנית המוכרת גם בתור תמ"א 38, אושרה בשנת 2005. כאשר מדובר בתכנון תמ"א 38 ירושלים, תהליך זה מקבל משמעות רבה יותר: לצד האוכלוסייה הגדלה באחת הערים הגדולות של ישראל, ירושלים טומנת בחובה מבנים רבים בעלי קונספט אדריכלי בעל ערך היסטורי מיוחד. בהתאם לכך, אם וכאשר בבניין בו אתם גרים מתכננים תמ"א 38, מומלץ להסתייע בחברה אדריכלית שתתכנן באופן מוקפד כל היבט והיבט. 

תכנית התמ"א 38, כאמור, מיועדת לחיזוקם של מבני מגורים. כלומר, בין אם מדובר ברעידות אדמה או תרחישים מסוכנים אחרים – על המבנים לעמוד בסטנדרט החדש שיאפשר לדייריו הגנה מלאה. במסגרת תכנית מתאר זו, המבנה יזכה, בין השאר, לביצוע הפעולות הבאות:

  1. הקמת מעלית: בין היא חורגת מקווי הבנייה של הבניין או לא, תכנית התמ"א 38 תאפשר את הקמתה של מעלית לצורך שיפור איכות חייהם של הדיירים.
  2. פתרונות חנייה: לצד חיזוק המבנה, תכנית מתאר זו כוללת גם את הרחבתו של הבניין עם קומות נוספות. בהתאם לכך, יש לתכנן פתרונות חנייה ראויים שישרתו היטב את כלל דיירי המבנה. בהתאם לכך, יש לתכנן את פתרון החנייה כך שיעמוד בתנאיו של מהנדס הוועדה המקומית.
  3. עיצובו של המבנה: בכל עיר ושכונה בה מתבצעת תכנית מתאר זו, תכנית שעליה להחזיק בקונספט אדריכלי שיהלום את המבנה. כאשר מדובר בעיר כמו ירושלים, הכוללת בתוכה מבנים רבים בעלי מראה ארכיטקטוני מיוחד ובעל משמעות היסטורית רבה, יש לתכנן היטב את תכנית המתאר כך שתתמזג כראוי עם המראה השלם של המבנה.

לצד היבטים חשובים אלו, תהליך התמ"א אמור לכלול, כמובן, את תהליך חיזוקו של המבנה. בהתאם לכך, בין אם מדובר בהקמתם של מרחבים מוגנים ובין אם מדובר בדגשים חשובים אחרים – יש להסתייע בחברה אדריכלית מנוסה, אשר תתכנן כראוי כל פרט בתכנית העבודה.

 

לחזק ולעצב – עם מרום אדריכלים

תכנית תמ"א 38 מאפשרת לבנייני מגורים וותיקים לרענן את המראה שלהם, לצד חיזוקם בהתאם לתקנות. כתוצאה מכך, יש לתכנן תכנית זו על הצד המושלם והאיכותי ביותר. כדי שהבניין בו אתם גרים ישיג את מטרות אלו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם מרום אדריכלים – חברה המעסיקה צוות אדריכלים מיומן, מקצועי ויצירתי.