תמ”א 38

תמ"א 38 ירושלים

תוכנית תמ"א 38 ירושלים היא תוכנית שכתבה ויזמה עיריית ירושלים. במסגרת תוכנית זו מגדירה העיריה את שטחי הפינוי והבינוי כמו גם את חלוקתה של העיר לארבעה אזורים עיקריים : העיר העתיקה, אזורים המיועדים להתחדשות עירונית, תחום העיר ההיסטורית ואזורי שימור ולבסוף שאר חלקי העיר. על מנת לשמר את אופייה הייחודי ואת ההיסטוריה רבת השנים של ירושלים, נעשתה הבחנה ברורה בין חלקי העיר העתיקים והחדשים כך שלא תתרחש פגיעה במבנים ההיסטוריים.

פרויקט תמ"א 38 עשוי להתגלות כאתגר לא קטן עבור קבלנים אשר לעיתים נתקלים בסירוב לחתימה מצד אחד מדיירי הבית המרגיש שלא דואגים לאינטרסים שלו, ומנגד יתכן כי הקבלן ישתמש בחוסר הידע של דיירי הבניין לטובתו. על מנת להימנע מכך כדאי להביא מטעמכם אדריכל לפיקוח על הפרויקט.

תוכנית תמ"א 38 ירושלים 

פיקוח על תוכנית בניה של תמ"א 38 על ידי אדריכל יאפשר לכם לשמור על האינטרס שלכם בפרויקט.

מצב ברירת המחדל הוא כי החברה היזמית מביאה אדריכל מטעמה משום שהדיירים מוותרים על זכותם להביא אדריכל משלהם ובמקרה כזה נאלצים להתמודד עם חוסר ידע אל מול הגורם המקצועי. מנגד, כאשר הדיירים בוחרים באדריכל מטעמם, הרי שהוא יעניק להם ייעוץ אמיתי נטול אינטרסים. האדריכל עוסק ב:

  • בחינת התוכנית לבינוי ערים והבנת המשמעות והזכויות של דיירי הבית הנוגעות להריסה ובניה מחדש.
  • בחינת מפת מדידה של המגרש של הבניין על מנת להבין את האפשרויות העומדות בפני הקבלן
  • בחינת ההקלות להן זכאים דיירי הבניין
  • בדיקה באשר לגודל המותר למרפסת השמש והממ"ד, היכן תוכלו למקם את המעלית ועוד

ממרום עולם האדריכלות

"מרום אדריכלים" ישמחו להיות שם לצדכם רגע לפני תחילת העבודות בבניינכם בפרויקט תמ"א 38. בין אם אתם נמצאים בצד של היזם ובין אם אתם נמצאים בצד של הדיירים – אנו נדאג כי האינטרסים שלכם לא יפגעו וכי תוכלו להפיק את המקסימום כתוצאה מפרויקט זה. 

על מנת לספק לכם מענה מקיף תחת קורת גג אחת יעמדו לרשותכם 2 מחלקות שונות ;

מחלקת אדריכלות האחראית על התכנון האדריכלי של הפרויקט ומחלקת ניהול הפרויקטים אשר אחראית על התנהלות נכונה ותקינה של כל הגורמים בפרויקט, בקרה, עמידה ביעדי הפרויקט והשגת שביעות רצון הלקוח.